Здоров'яФізіологія

Фізичні вправи рятують від проблем з печінкою

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НЖБП) – накопичення жирових відкладень в печінці у людей, які не зловживають алкоголем. Найчастіше дане захворювання розвивається у тих, хто страждає від ожиріння і діабету. Вчені з Університету Сіднея з’ясували, що нетривалі фізичні вправи помірної інтенсивності допомагають при НЖБП.

У дослідженні взяли участь 48 осіб. Їх розділили на чотири групи по 12 чоловік. У першої групи були фізичні навантаження від низької до помірної інтенсивності з великою кількістю аеробних вправ, у другої – навантаження високої інтенсивності з невеликою кількістю аеробних вправ, а у третьої- навантаження від низької до помірної інтенсивності з невеликою кількістю аеробних вправ. Четверта група була контрольною.

Жирові відкладення в печінці фахівці вивчали за допомогою магнітно-резонансної спектроскопії. В учасників з трьох експериментальних груп через 8 тижнів жиру в печінці стало менше на 18-29%. У добровольців з контрольної групи кількість жиру збільшилася в середньому на 14%. Результати не залежали від втрати ваги. Ліків від НЖБП поки не існує, тому таким хворим рекомендуються дієта і фізичні вправи для зниження ваги.

Шкільне життя