Здоров'яПсихологія

Фахівці зрозуміли, чому тренування позбавляють від нервового напруження

Фізичне навантаження - Шкільне життяМ’язи фільтрують сполуки, що виробляють хімічний стрес у мозку, пише The Daily Mail . Аналогічним чином працює печінка. На основі зробленого відкриття фахівці хочуть розробити нові способи боротьби з депресією.

Вчені Каролінського інституту провели експеримент на двох групах щурів. Тварин помістили в умови стресу (використовувалися шумові ефекти, дратівливі світлові спалахи і порушувався режим сну). Через п’ять тижнів перша група щурів (звичайні тварини) демонструвала ознаки депресії, в тому числі, втрату апетиту. А ось друга група (генно-модифіковані тварини) не мала проблем. Справа в тому, що у другої групи були сильно розвинені м’язи, навіть без фізичного навантаження. Вся справа в генах. Це призводило до збільшення концентрації захисних білків – KAT. Дані білки не дають стресовому з’єднанню, кінуренін, потрапити в мозок.

Коли першій групі вводили кінуренін, то у них швидко розвивалася депресія. А ось у другої групи був “імунітет” проти з’єднання. Насправді, у тварин з другої групи показники кінуреніна в крові ніколи не зростали їх швидко нейтралізують ензимів KAT, що містяться в м’язовій тканині.

Інші експерименти показали: у звичайних гризунів вироблялося більше білків KAT після регулярних пробіжок в колесі. У людей те ж може статися все після кількох тижнів тренувань. Виходить, м’язи виводять токсини з крові, захищаючи мозок. При цьому, якщо створити ліки проти депресії, що впливають на м’язи, а не на мозок, вдасться значно скоротити число побічних ефектів без втрати якості терапії.

Шкільне життя

Back to top button