Здоров'яФізіологія

Фахівці на рекомендують жінкам носити взуття на високих підборах

Дослідження, проведене в Університеті Алабами, показало, що за останнє десятиліття частота травм через таке взуття подвоїлася. Вчені радять ретельно підбирати взуття в залежності від ситуації. За їх словами, далеко не всі жінки знають про ризик, на який йдуть, надягаючи туфлі на високих підборах.

Фахівці вивчили дані про травми, пов’язаних з високими підборами, за період між 2002 і 2012 роками. Всього за цей проміжок часу було зафіксовано 123 355 таких травм. Пік припав на 2011 рік (більше 19000 травм). Подібні травми найчастіше отримували люди у віці від 20 до 29 років. За ними слідували 30-39-річні. Більше 80% становили травми щиколотки або ступні, а трохи менше 20% – травми коліна, хребта, плеча, голови і шиї. Більше 50% учасників розтягнули зв’язки, а 19% щось собі зламали.

Через взуття на високих підборах часто виникає дискомфорт в області гомілки, гомілковостопного суглоба і стопи. Тривале носіння такого взуття змінює нейромеханіку ходьби. До того ж, м’язи та сухожилля гомілки одержують занадто велике навантаження. Все це може призвести до виникнення проблем з опорно-руховим апаратом у подальшому житті.

Шкільне життя

Back to top button