ГоловнеЗдоров'яХарчування

Фабрика-кухня, яку  побудують у Лозовій на Харківщині, годуватиме близько 14 тисяч учнів та дошкільнят

Другу в Україні фабрику-кухню побудують на місці закинутого заводу у Лозовій на Харківщині — щодня вона годуватиме близько 14 тисяч учнів та дошкільнят у п’яти громадах.

Про це Суспільне Харків розповів перший заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков.

Фабрику побудують неподалік ліцею, який зруйнувала російська ракета. Ця кухня забезпечуватиме харчуванням дошкільнят та школярів.

“Повністю будемо все вивозити, переробляти. Багато фахівців у воєнний час поїхали, не завжди ми встигали оновити обладнання харчоблоків, а тут ми одним рішенням, однією фабрикою-кухнею розв’яжемо усі питання якісного харчування наших дітей”, — говорить Жидков.

“Тут буде усе комплексно, на одному місці. Буде контроль якості, контроль отриманих харчів і логістичні всі питання будуть вирішені”

Для будівництва кухні громада має надати територію не менше двох гектарів. Будівництво фабрики фінансуватиме співавтор проєкту — меценат Говард Баффет, проте підготувати територію для будівництва місто має власним коштом. Крім того, посадовці мають виконати ряд умов.

“Зробити обстеження цієї будівлі та споруд, які тут залишились. Розробити проєкт по демонтажу цих усіх комунікацій і будівель, які ми бачимо сьогодні. Потім геодезію зробити, визначити земельний майданчик”, — пояснює перший заступник міського голови.

На підготовку з бюджету громади вже спрямували понад три мільйони гривень. Територію вже оглянули сапери, тому на місці можуть починати роботи.

“Крім того, містом укладений договір з Національною асоціацією громадського харчування на виготовлення проєктно-кошторисної документації та на авторський нагляд”

“Коли буде вся документація розроблена і буде демонтована ця будівля, ми можемо приступити вже до будівництва фабрики-кухні. Планова дата — 1 вересня 2023 року”, — каже Жидков.

За словами Жидкова, на фабриці-кухні щодня готуватимуть близько 14 тисяч обідів для дітей з усіх п’яти громад Лозівського району. Харчування учнів обходитиметься дорожче, ніж зараз, але буде якіснішим, пояснює голова Близнюківської громади Геннадій Король.

“Для дітей молодшого і старшого віку важливо право вибору. Вибору якісного, смачного, корисного, молодіжного. Навіть у їдальні ми виховуємо нашу націю. Це буде не дешево, точно, бо все якісне — не дешеве”, — говорить Король.

Крім фабрики-кухні, Лозівська громада хоче побудувати новий ліцей замість того, який зруйнувала торік російська ракета. До повномасштабної війни в ній навчалися 480 дітей, проте школа могла вмістити понад тисячу учнів.

“Паралельно з будуванням фабрики-кухні ми проводимо усі необхідні дії, щоб побудувати на цьому місці нову школу на 800 дітей і дитсадок на 100 дітей”, — каже перший заступник Лозівського міського голови.

За словами Олександра Жидкова, Лозівській міській раді поки не показали проєкт нової фабрики-кухні, термінів здачі об’єкта також не називали.