Здоров'яФізіологія

Експеримент: окуляри Google Glass діють на пацієнтів не гірше заспокійливих

Фахівці пропонують використовувати Google Glass і подібні відеоокуляри, щоб відволікати пацієнтів під час болючих і неприємних процедур. Це дозволить знизити показники стресу і підвищити успішність діагностики, відзначає Live Science . Теорію перевірили на пацієнтах, які проходили діагностичні тести у зв’язку з підозрою на серйозне захворювання.

Іноді лікарі дають пацієнтам заспокійливе. Але пропонований підхід набагато безпечніший, довели експерименти з 50 пацієнтами. Людей поділили на дві групи. 50% видали відеоокуляри, які показували відеоролики. А решта проходили процедури без. Першій групі дозволялося вибрати ролики (були програми про тварин і мультфільми від Disney).

До і після процедур учасники заповнювали опитування, що оцінюють тривожність і рівень стресу за шкалою від 1 до 4. У підсумку у першої групи показники тривожності були знижені після процедури (вони падали на 18%). А ось у контрольної групи – лише на 5,5%. Що важливо, окуляри не заважали лікарям працювати.

Поки неясно, як окуляри спрацюють з різними типами процедур і в більш великій групі добровольців. До речі, ролики, які показували добровольцям, виключали фільми зі сценами насильства чи таємничі історії. Найближчим часом підхід перевірять на 500 пацієнтах у трьох лікарнях. Вчені хочуть зрозуміти, кому окуляри допоможуть найбільше.

Back to top button