Здоров'яХарчування

Експерти радять худіючим відмовитися від улюблених страв

Дослідники з Університету Дьюка стверджують, що в дієтичному меню не повинно бути улюблених продуктів. Включивши їх в свій раціон, людина ризикує не тільки скинути менше, але й набрати вагу. У новому дослідженні, яке тривало 48 тижнів, взяли участь 207 добровольців, розповідає Science World Report.

105 учасникам запропонували вибрати між низьковуглеводною дієтою і дієтою з низьким вмістом жирів. 58% вирішили дотримуватися низьковуглеводневої дієти, а другому варіанту віддали перевагу 42%. Крім того, ці добровольці через 12 тижнів могли поміняти дієту. Решті 102 учасникам фахівці самі призначили дієти. 52% попросили дотримуватися низьковуглеводневої дієти, а 48% – дієту з низьким вмістом жирів.

Фахівці припустили: люди, які самі вибрали собі дієту, будуть суворо її дотримуватися і втратять більше кілограмів у порівнянні з тими, кому дієту призначили. Учасники з обох груп ходили на групове консультування, спілкувалися з фахівцями по телефону, користувалися книгами та іншими матеріалами. Все це повинно було допомогти їм дотримуватися дієти.

До кінця дослідження добровольці, що вибрали дієту самі, скинули в середньому 5,7 кілограма. Учасники, серед яких дієти розподілили дослідники, схудли приблизно на 6,7 кілограма. Попередні дослідження показали: обидві дієти ефективні, якщо їх дотримуватися. Однак людині, якій дієта дозволяє їсти тільки ті продукти, які їй не подобаються, схуднути простіше. Крім того, улюбленими продуктами люди часто зловживають.

Шкільне життя

Back to top button