Здоров'я

Егоїсти щасливіші за альтруїстів, з’ясували американські психологи

Егоїсти щасливіші за альтруїстів, з'ясували американські психологи
Егоїсти щасливіші за альтруїстів, з’ясували американські психологи
Як з’ясували американські психологи, егоїсти почуваються щасливішими, ніж люди, які готові жертвувати власними інтересами заради блага інших людей.

Як зазначають психологи з університету Пенсільванії, рецепт людського щастя полягає в можливості переслідувати свої інтереси, не маючи при цьому почуття провини.

В експерименті брали участь 216 осіб. Кожному учаснику видали по три долари.

Одна група повинна була перерахувати ці гроші на благодійність, а інша – витратити їх на себе.

Третя група могла вибрати один з двох варіантів.

Як з’ясувалося, видані гроші найбільше “ощасливили” представників другої групи. Які могли розпорядитися грошима в своїх інтересах. Психологи вважають, що запорукою їх щастя стало позбавлення вибору між своїми і чужими інтересами. Таким чином, вони могли вчинити, як егоїсти, не відчуваючи при цьому провини перед оточуючими.

Щоб підтвердити отримані результати, вчені провели ще один експеримент. Учасники знову були розділені на три групи. Першій запропонували на вибір подарунковий сертифікат на п’ять доларів або витратити ту ж суму на благодійність. Другій групі довелося вибирати між можливістю поїсти за п’ять доларів у Starbucks або в інший кав’ярні.

Учасники третьої групи вирішували, якій з двох благодійних організацій пожертвувати п’ять доларів.

Результати другого досліду були практично ідентичні отриманим раніше: людина почуває себе щасливою, якщо їй можна зробити щось для себе, і вона позбавлена необхідності вирішувати, що їй дорожче – свої інтереси чи громадські.

Таким чином, найщасливішими себе почували учасники другої групи, які вибирали між обідами в різних кав’ярнях.

На завершення експерименту психологи запитали учасників експерименту, чи залишать вони собі видані гроші, чи подарують їх. І знову одним учасникам надали зробити вибір самостійно, іншим сказали, що це рішення за них прийме комп’ютер.

У підсумку ті учасники, яким комп’ютер залишив гроші, виявилися щасливішими за тих, хто прийняв таке ж рішення самостійно, і тих, хто вирішив поділитися своїми грошима.

Нагадаємо, в 2010 році вчені довели, що вчинки невеликої кількості людей в соціальній групі, благородні або егоїстичні, здатні змусити діяти таким же чином великі маси незнайомих одне одному людей.

Джерело: ua.korrespondent.net

  
Back to top button