Здоров'яФізіологія

Джерела світла в спальні порушують сон і змушують повніти


Якщо спальня занадто світла, то людина може зіткнутися з порушеннями циклу сну. А це загрожує набором ваги, показало дослідження 113000 жінок, проведене Інститутом дослідження раку в Лондоні. Так, жінки мали значний об’єм талії, якщо в спальні вночі було все видно навіть з вимкненим світлом.

Від жінок було потрібно оцінити ступінь освітленості своєї спальні. Пропонувалися три варіанти: досить видно, все можна бачити, але не читати; досить видно, щоб була видна витягнута перед обличчям рука, але не видно предметів у протилежному кутку кімнати; занадто темно і рука не видна, або людина використовує маску для сну. При цьому замірявся Індекс маси тіла, співвідношення обсягів талії до стегон і обхват талії.

І всі ці показники були вище у жінок, які спали в більш світлих спальнях. Світло порушує роботу “внутрішнього годинника”. Він змінює настрій, фізичну силу і навіть процес перетравлення їжі. Штучне світло затримує вироблення гормону сну – мелатоніну. Тому нічник і годинник з підсвічуванням небезпечні. Експерти закликають на ніч вимикати всі джерела світла.

  
Back to top button