Здоров'яПсихологія

Дитячі шоу вчать дитину самоконтролю

Вихователі дитячих садків зазначають: більше ніж у половини дітей при вступі до школи недостатньо розвинені навички самоконтролю, робоча пам’ять і здатність до перемикання. Між тим, школярам для успішного навчання необхідно вміти контролювати свої імпульси, слідувати інструкціям, зосереджуватися на потрібної інформації та легко переходити від одного завдання до іншого. За цим виконавчим навичкам можна судити про здатність дитини до читання, математики та інших предметів, розповідає Psych Central .

В дослідженні, проведеному в Університеті Айови, взяли участь 59 дітей дошкільного віку. Учасникам вперше були показані два п’ятихвилинних відеоролика. Перша група дивилася відео за участю Коржика з дитячого телешоу “Вулиця Сезам”. Ролик вчив слухати, запам’ятовувати і контролювати свої бажання. Він був узятий з спеціально розробленої творцями шоу навчальної програми, спрямованої на розвиток самоконтролю, робочої пам’яті і здатності до переключення між різними задачами. В іншому відео, показаному другій групі, ще один герой “Вулиці Сезам” Мюррей вирішував загадку за допомогою підказок.

Потім учасникам кожної групи дали DVD-диски, на яких були ролики з тим же сюжетом, що і в першому відео. Їх попросили протягом трьох тижнів дивитися диск вдома. Вчені помітили: діти, які дивилися відео про Коржика, який боровся з бажанням з’їсти миску шоколадного печива, краще контролювали свої імпульси. Вони могли стримуватися на 4 хвилини довше, ніж їхні однолітки, які дивилися другий ролик. Крім того, ці діти краще запам’ятовували послідовності цифр.

Шкільне життя

  
Back to top button