Здоров'яПсихологіяСоціальне здоров'я

Друзі здатні замінити знеболювальне, кажуть експерти

Наявність друзів виробляє унікальний ефект – вони можуть поліпшити самопочуття людини. А, як показало нове дослідження, чим більше друзів, тим краще людина справляється з фізичним болем. Це було доведено в ході дослідження. У ньому взяв участь 101 здорова людина . Вчені з’ясували, скільки близьких друзів було у кожного добровольця. Як особливо близьких друзів малися на увазі люди, з якими доброволець говорив мінімум раз в тиждень. А в групі “інших близьких друзів” були ті, з ким говорили приблизно раз на місяць.

Спочатку вчені відштовхувалися від того, що у людей з великим числом друзів підвищена активність ендорфінів. Це молекули, що вивільняються в мозку. Вони регулюють біль і дають приємні відчуття. Раніше вже було відомо, що ендорфіни також пов’язані з установкою соціальних зв’язків. Отже, люди з великими соціальними мережами можуть краще переносити біль.

Ендорфіни – природні знеболюючі. Вони навіть сильніший за морфін, каже Катерина Джонсон, керівник дослідження з Університету Оксфорда. Відомо: в рамках дослідження добровольців змушували сісти з притиснутою до стіни спиною. Коліна їх були зігнуті під кутом 90 градусів (імітувалося сидіння на стільці). Сидіти так зовсім не просто, і в якийсь момент виникають больові відчуття. І люди з великою кількістю друзів довше перебували в заявленій позі, краще справляючись з болем через підвищену активність ендорфінів.

Back to top button