день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Друзі здатні замінити знеболювальне, кажуть експерти

Наявність друзів виробляє унікальний ефект – вони можуть поліпшити самопочуття людини. А, як показало нове дослідження, чим більше друзів, тим краще людина справляється з фізичним болем. Це було доведено в ході дослідження. У ньому взяв участь 101 здорова людина . Вчені з’ясували, скільки близьких друзів було у кожного добровольця. Як особливо близьких друзів малися на увазі люди, з якими доброволець говорив мінімум раз в тиждень. А в групі “інших близьких друзів” були ті, з ким говорили приблизно раз на місяць.

Спочатку вчені відштовхувалися від того, що у людей з великим числом друзів підвищена активність ендорфінів. Це молекули, що вивільняються в мозку. Вони регулюють біль і дають приємні відчуття. Раніше вже було відомо, що ендорфіни також пов’язані з установкою соціальних зв’язків. Отже, люди з великими соціальними мережами можуть краще переносити біль.

Ендорфіни – природні знеболюючі. Вони навіть сильніший за морфін, каже Катерина Джонсон, керівник дослідження з Університету Оксфорда. Відомо: в рамках дослідження добровольців змушували сісти з притиснутою до стіни спиною. Коліна їх були зігнуті під кутом 90 градусів (імітувалося сидіння на стільці). Сидіти так зовсім не просто, і в якийсь момент виникають больові відчуття. І люди з великою кількістю друзів довше перебували в заявленій позі, краще справляючись з болем через підвищену активність ендорфінів.