Здоров'яСоціальне здоров'я

Дружба з сусідами знижує ризик серцево-судинних захворювань

Захворювання серця і судин є провідною причиною смерті в усьому світі. Попередні дослідження зовнішніх факторів ризику в основному були зосереджені на ресторанах швидкого харчування, шумі, дорожньому русі, поганій екології, насильстві і вандалізмі, повідомляє Prothom Alo . У дослідженні вчених з Мічиганського Університету взяли участь 5276 чоловік старше 50 років, що не страждали від серцево-судинних захворювань. Середній вік учасників становив 70 років. В основному це були заміжні жінки.

Дослідники протягом чотирьох років стежили за здоров’ям серцево-судинної системи літніх людей. За цей час у 148 осіб стався серцевий напад. На початку проекту респондентам було запропоновано оцінити своїх сусідів по шкалі від 1 до 7. Учасників запитали, наскільки доброзичливі їхні сусіди, і могли б вони розраховувати на них і довіряти їм.

Вчені виявили: чим вище була дана оцінка, тим більше знижувався ризик виникнення серцево-судинних захворювань. У людей, які оцінили своїх сусідів на сім балів з семи, ризик розвитку серцевого нападу був на 67% нижче в порівнянні з людьми, які поставили сусідам всього один бал. Дослідники відзначають, що така різниця дуже значна.

Шкільне життя

  
Back to top button