Здоров'яФізіологія

Довго сидіти на одному місці небезпечно для здоров’я, кажуть онкологи

Якщо людина занадто багато сидить, то вона може захворіти на рак, діабет і отримати захворювання серця, попереджає The Telegraph . Кожні додаткові дві години, проведені на стільці, пов’язані з 10%-м підвищенням ризику розвитку раку ендометрій, в 8% ризиком раку кишечника і 6% ризиком раку легенів.

Ефект ніяк не залежав від того, скільки людина тренувалася в день. Самі по собі тривалі періоди зниженою рухливості були небезпечні, кажуть спостереження більш ніж за 4 мільйонами людей і майже за 70 тисяч ракових хворих. Висновки зробили на основі опитування, за оцінкою способу життя людей, загальним часу, проведеному на стільці або дивані.

Порівнянням найвищих і найнижчих показників малорухливого проведення часу займалися Даніела Шмідт і Майкл Лейцманн з Університету Регенсбурга. Найбільше на підвищення ризику раку кишечника і ендометрій впливав перегляд телевізора. Можливо, свою лепту вносила звичка їсти перед телевізором шкідливу їжу і пити солодкі напої. Найнижчими показниками вважалися 2-3 години. Збільшення тривалості на дві години на день по відношенню до цього показника однозначно підвищувало ризик раку.

Back to top button