Здоров'яХарчування

Доведено: людина, позбавлена ​​сонячного світла, помре раніше чи захворіє на рак

Люди, які не живуть в теплих країнах, зазвичай страждають від нестачі сонячного світла. А, згідно з дослідженням 96000 жителів Данії, це загрожує раком. Протягом майже 40 років вчені відстежували стан датчан, регулярно забирали у них кров, розповідає The Telegraph .

Висновок такий: люди, які стикаються з дефіцитом сонця, повинні приймати добавки з вітаміном D. Даний вітамін в нормі виробляється в шкірі під впливом сонячного світла. Більшість людей отримують з їжі лише одну п’яту від рекомендованого рівня вітаміну і чотири п’ятих – від сонячного світла.

У людей, що мали найнижчі показники вітаміну в крові, на 40% частіше діагностували рак. Значить, вітамін володіє протираковими властивостями. Це значно збільшувало показник смертності. Так, низький рівень вітаміну D підвищував ризик смерті протягом 40 років дослідження на 30%.

Фахівці підрахували: жителям північних країн потрібно перебувати на сонці по 5-30 хвилин хоча б кілька разів на тиждень. Засмагати повинні обличчя, шия, руки. З жовтня по березень рівень випромінювання низький. Тому в даний період необхідно добре їсти, а взимку – приймати БАДи. Але, в якому саме кількості слід пити вітаміни, вчені поки не знають.

Шкільне життя