Вища освітаВища освіта за кордоном

Доторкнутися до історії: університет Гейдельберга

Доторкнутися до історії: університет Гейдельберга
Доторкнутися до історії: університет Гейдельберга
Жоден німецький університет так добре не зберіг свою ідентичність як гейдельберзький. Вірність традиціям університет плекає і в дослідженнях, серед яких пошуки відповіді на “великі питання людства”.

Відкритий до світу і дискусій – таким був університет починаючи з самого заснування у 1386 році. Саме тут, у відділені гуманітарних і математичних наук, 26 квітня 1518 року Мартін Лютер презентував свою нову революційну теологію. Утім, багато професорів зустріли почуті думки з недовірою і лише через 40 років університет асоціювався з рухом Реформації.

Тоді для студентів настали кращі часи. Нарешті, замість довгих широких мантій їм дозволялось носити звичайний міщанській одяг. Втім, виокремити серед натовпу студентів вишу і після відміни форми можна було з легкістю. Адже вони ходили з високо задертим підборіддям. Зі стін університету виходили освітяни пізнього середньовіччя – лікарі, юристи, викладачі, богослови. До 19 століття вони могли навчатись на чотирьох факультетах: права, медицини, філософії і теології.

Елітний університет з чималою історією

Сьогодні “Ruperto Carola”, як з любов’ю називають університет латиністи пропонує студентам куди ширший вибір студій. Це 12 факультетів з більше ніж ста спеціальностями. Навчається тут 30 тисяч студентів. Гейдельберзький університет у 2007 році здобув статус елітного. Цьому посприяла не лише довга історія і відомі винахідники (зрештою, тут навчались соціолог Макс Вебер, хімік Роберт Бунзен і філософ Карл Ясперс), але й те, що у старовинних стінах намагались знайти відповідь на питання, які століттями цікавлять людство. З останнім Гейдельберзький університет пов’язує як дослідження на рівні молекул і клітин, аби боротись з хворобами майбутнього, так і вивчення релігійних і соціальних конфліктів. Також вчених вишу цікавлять і психологічні питання, зокрема про взаємодію свідомого і несвідомого у людських діях та емоціях.

Піклується університет і про молоде покоління науковців. Він не лише стимулює вступ до докторантури, але й пропонує семінари, де молоді науковці можуть готуватись до своєї роботи і де їм можуть допомогти поєднати навчання і дослідження. В трьох визнаних школах – фундаментальної фізики, математичних і комп’ютерних методів досліджень і біології – науковці різних спеціальностей працюють разом.

Студентам завжди відкриті двері

Студентське життя відбувається в самому центрі старовинного Гейдельберга, багато барокових будівель міста належать університету. Від центрального студентського містечка недалеко і до улюбленого місця відпочинку городян – галявини Некарвізе. Тут молодь відпочиває, влаштовує пікніки, спілкується. Однак технарям і медикам до улюбленого парку доводиться таки пройтись. Адже їхні факультети розміщені трохи осторонь.

Майже кожен п’ятий студент – іноземець. Це вже певна традиція університету Гейдельберга: він гостинно запрошує на навчання студентів з інших країн вже не одне десятиліття і допомагає як з побутовими так і з учбовими проблемами. Окрім цього в виші є інтернаціональна театральна трупа, яка, наприклад, в 2008 році, виграла премію за відмінну інтеграцію іноземних студентів у німецьких університетах. В “InfoCafé International” в центральній їдальні університету студентам допомагають також у пошуках житла.

Джерело: dw.de

Back to top button