Здоров'яПсихологія

Дослідники з’ясували, як можна перемогти дислексію

Фахівці з Університету Буффало вважають, що фонетичний метод навчання читання найбільш ефективний при дислексії. При такому підході дитину навчають співвідношенням між літерами або групами літер і їх вимовою. Дослідники використовували дані МРТ-сканування мозку. МРТ відображає мозок у вигляді тривимірних областей, званих вокселів. Сканування дозволяє визначити, які зони мозку найбільш активні в той чи інший момент, розповідає Zee News .

У нормі всі області мозку працюють завжди. Те, що людина використовує тільки частину свого мозку, – всього лише міф. Різні зони мозку спеціалізуються на різних видах діяльності, тому іноді деякі регіони працюють активніше, ніж інші. Вчені спостерігали за тим, як різні частини мозку реагували на візуальну і звукову словесну стимуляцію.

Найкраще читали ті люди, чия система візуальної обробки була найбільш чутлива до звукової інформації. Мультисенсорні нейрони, що сприймають різні подразники, працюють швидше за інших. Судячи з усього, у людей, які добре читають, багато таких нейронів. Це дозволяє їм користуватися слуховий інформацією для розпізнавання слів у процесі читання.

Шкільне життя

Back to top button