Здоров'яПсихологія

Дорога на роботу – одна з причин професійного вигорання

Канадські вчені з Університету Монреаля проаналізували дані 1942 пасажирів у віці від 17 до 69 років, які працювали в 63 організаціях провінції Квебек. Вони порівняли різні види транспорту, такі як автомобіль, метро, ​​автобус і велосипед, а також поїздки по сільським і міським районам. Дослідники виявили тісний зв’язок між поїздками і симптомами професійного вигорання, пише The Daily Mail .

Серед тих, хто добирався до роботи на машині, чим більше було місто, тим вище виявився рівень стресу під час поїздок. Учасники, що їздили на роботу в сільську місцевість або передмістя, не відчували такого сильного стресу. У випадку, якщо люди добиралися до роботи на автомобілі разом з кимось, пасажири через неможливість контролювати ситуацію відчували себе гірше, ніж водії.

Однак учасникам, переміщатися по сільській місцевості, теж не зовсім пощастило. Довгі поїздки на громадському транспорті приводили до того, що у людини знижувалася продуктивність. У великих містах було більше громадського транспорту, тому учасники, які їм користувалися, не так сильно переживали з приводу непередбачених затримок. Навіть велосипедисти потрапили в групу ризику вигорання, особливо ті, хто переміщався по передмістях. Їздити там на велосипедах не так безпечно, як у великих містах.

Час, який учасник проводив в дорозі, теж впливав на ризик професійного вигорання. Він значно зростав, якщо людина їхала на роботу довше 20 хвилин. Ті, хто проводив в дорозі більше 35 хвилин, часто скептично ставилися до своєї роботи. На думку фахівців, роботодавці повинні захистити співробітників від вигорання, дозволивши їм працювати з дому або їхати на роботу не в годину пік. До речі, в іншому дослідженні британські вчені виміряли пульс і кров’яний тиск 125 пасажирів. Рівень стресу в учасників виявився вищим, ніж у співробітників поліції і льотчиків-винищувачів, що йдуть в бій.

Шкільне життя

Back to top button