Здоров'яФізіологія

Домашні набори для стимуляції мозку обіцяють поліпшити оцінки дитини

Оцінки дитини в школі для багатьох батьків є найбільш пріоритетним моментом. І це іноді штовхає на ризиковані вчинки – люди готові йти на що завгодно, лише б підвищити успішність. Наприклад, поширення почали набувати домашні набори по електростимуляції мозку. Їх можна купити в Мережі за кілька сотень доларів, зазначає ABC News. Як говорить реклама, ці набори здатні допомогти навіть дітям з синдромом гіперактивності.

Ідея в тому, що подібна стимуляція нібито повинна дати моментальне поліпшення показників успішності в математиці і в іноземних мовах. Професор Коллін Лу з Інституту Блек Дог займається транскраніальною стимуляцією струмом вже 20 років. І, дійсно, є підстави вважати, що стимуляція може позитивно позначитися на математичних здібностях і взагалі здібності до навчання. Але для цього потрібно стимулювати певні зони мозку певним способом. Однак якщо щось переплутати, наслідки будуть жахливі. Тому проводити будь-які подібні дії вдома небезпечно.

Досліджень, що доводять ефективність і нешкідливість домашніх наборів для дітей, немає. І про побічні ефекти подібної терапії можна тільки здогадуватися. Плюс, в домашніх умовах тривалість впливу контролюють батьки. І є підстави вважати, що нерідко набори використовуються довше рекомендованого.

Шкільне життя

Back to top button