Батькам

До школи: як правильно вибрати одяг школяреві

Чи знаєте ви, що існують чіткі вимоги до шкільного одягу? Міністерство охорони здоров’я продовжує інформаційну кампанію “До школи” і напередодні нового навчального року розповідає, як правильно підібрати шкільний одяг, щоб не нашкодити здоров’ю дитини.

В Україні якість дитячого одягу регулюється державним стандартом (ДСТУ 4239:2003), що відповідає вимогам європейських екологічних стандартів, а гігієнічні вимоги до дитячих товарів – державними санітарними нормами та правилами, затвердженими наказом МОЗ України №1138.

За якими параметрами обирати одяг школяреві

Обираючи шкільний одяг, звертайте увагу на інформацію на етикетці про склад тканини та реквізити виробника.

Вимоги до одягу школярів

Надавайте перевагу дитячому одягу з максимальним вмістом натуральних волокон. Натуральні тканини забезпечують повітропроникність і таким чином забезпечують тепловий комфорт. У повністю синтетичному одязі (наприклад, з 100% поліестеру) дитина може пітніти, ризикує переохолодитись і застудитись.

Для дітей молодших і середніх класів шкільна форма, блузки і сорочки, натільна білизна, шкарпетки і колготи мають бути повністю натуральними або виготовлені зі змішаних тканин. Мінімальний вміст натуральних волокон у одязі має становити 50%. Крім того, натільна білизна першокласників (дітей до 7 років) має бути виготовлена виключно із натуральних тканин.

Учні старших класів можуть носити одяг, виготовлений як з натуральних, так і змішаних або штучних тканин. Це стосується шкільної форми або будь-якого одягу другого шару. Натільна білизна старшокласників має бути із натуральних або змішаних тканини (мінімальний вміст натуральних волокон – 50%).

Обираючи шкільний одяг також звертайте увагу на:

  • якість пошиття

Зверніть увагу на крій, якість фурнітури, а також, чи рівні рядки швів. Важливо, щоб ярлик у вигляді стрічки із інформацією по догляду був вшитий у шов – це свідчить про добросовісність виробника. Не варто купувати одяг, якщо маркувальний ярлик відсутній або, наприклад, закріплений булавкою.

  • зручність

Шкільна форма не повинна обмежувати рухи дитини. Модні, але дуже вузькі речі – поганий варіант для шкільного одягу. Не обирайте для дівчат молодшого шкільного віку строгі спідниці-олівці, а для хлопців – вузькі штани без резинки на поясі.

  • безпечність

Уся продукція для дітей повинна мати висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, що засвідчують безпечність цього товару для здоров’я вашої дитини. Зазвичай номер та дата висновку зазначені на етикетці. У продавця має бути копія цього висновку.

Back to top button