До 70-ї річниці завершення Другої світової війни УІНП підготував матеріали, що спростовують радянські уявлення про неї

2 вересня світ відзначає 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день 1945 року на борту американського лінкора “Міссурі” було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко.

“Сьогодення примушує нас перечитати підручник історії, переосмислити український вимір Другої світової війни. Україна пішла шляхом засудження тоталітаризму, переосмислення спадщини і комуністичного, і нацистського його різновидів. Росія Путіна – це країна, де Сталін – «ефектиний менеджер», російський народ – «нація переможців», а тому «ми перемогли б і без українців», а найбільша катастрофа ХХ століття – не війна, не Голодомор, не Голокост, а «розвал СРСР». Україна і Росія розійшлися на своїх історичних дорогах. Квапливі узагальнення і позичені з підручників для шкіл НКВД-КҐБ стереотипи, пряме фальшування фактів, одномірне бачення постатей і подій – усе це знову ожило поруч із нами сьогодні. Саме тому так важливо проговорити те, чим була Друга світова війна і про що мовчалим за часів СРСР”, – наголошує історик, радник Голови Українського інституту національної пам’яті Олександр Зінченко.

Український інститут національної пам’яті підготував інформаційні матеріали щодо відзначення в Україні 2 вересня 2015 року 70-ї річниці завершення Другої світової війни, яке відбувається на підставі Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Їх метою є вписати історію України цього періоду в загальносвітовий контекст.

Зокрема, матеріали містять термінологічний словник Другої світової війни, в якому вказані некоректні та застарілі поняття, словосполучення та коректне поняття, словосполучення, як от: Велика Вітчизняна війна – німецько-радянська війна, велика перемога над фашистською Німеччиною – перемога над нацизмом у Європі та інші.
Методичні матеріали містяться на сайті УІНП.

Також УІНП пропонує перелік художніх і документальних фільмів про війну, які варто подивитися. Список “20 000 хвилин, які змінять ваше уявлення про Другу світову війну” дивіться на сайті УІНП.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*