Анонс

Для вчителів! З’явився освітній серіал про інновації в навчанні

15 липня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України спільно з АСБІС-Україна, Ліко-школою та Майкрософт Україна презентували освітній серіал для вчителів «Інтерактивне навчання: інструменти та технології для цікавих уроків».

Освітній серіал складається з 6 серій тривалістю 5-8 хвилин. Ведучий освітнього серіалу Денис Онікієнко — національний тренер Prestigio Solutions, провів більше 1000 тренінгів для вчителів із організації уроків за допомогою інтерактивних панелей та спеціалізованого програмного забезпечення.

Безкоштовно переглянути всі серії освітнього серіалу можна на платформі Дія.Цифрова освіта.

Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що майже 45% школярів проводять щодня онлайн до трьох годин на день, ще 50% витрачають на це понад чотири години. «Ґаджети — не вороги навчання. Це інструменти, які забезпечують креатив у освіті. Ми пропонуємо освіті та технологіям об’єднатися заради спільної великої мети — навчання талановитих, обдарованих та гіпердіджиталізованих школярів», — наголосила Валерія Іонан.

Директор Ліко-Школи Олена Кухаревська: «Інтерактивні методи – це потужний ресурс мотивації, вони забезпечують учневі самостійність, ініціативність та продуктивність його пізнавальної діяльності. При цьому всі учні є партнерами, вони обмінюються думками, ідеями, вносять свій індивідуальний внесок у спільну справу — виконання завдання. З урахуванням того, що більшість інформації на уроці сприймається за допомогою зору, одним з головних запитів якісного інтерактивного навчання є наочність. Наприклад, інтерактивні дошки, робототехніка, планшети, lego, інтерактивний стіл тощо».

Директор АСБІС-Україна Віталій Мельниченко: «Нещодавно всі ми стали свідками того, як плідна колаборація приватного бізнесу та державної інституції може буквально запускати ракети в космос, ламаючи стереотипи і розвіюючи всілякий скепсис. Ми переконані, що подібного «реактивного ефекту» може досягнути й українська освіта, якщо ми об’єднаємо наші експертні зусилля та узгодимо спільні дії в питаннях удосконалення освітніх методів, технологій та інструментарію. Тож сьогодні ми разом із нашими партнерами, виробниками техніки Apple, Logitech і Prestigio, та однодумцями, Мінцифри та Ліко-школою, робимо особливий крок на шляху реалізації спільного прагнення – зробити українську шкільну освіту по-справжньому сучасною, актуальною та ефективною. Наш новий освітній серіал про інтерактивне навчання покликаний у доступній та цікавій формі донести до вчителів теоретичні ази розгортання віртуального освітнього середовища та низку практичних рекомендацій щодо застосування технічних засобів. Зараз, коли ефективність навчального процесу безпосередньо залежить від рівня розвитку цифрових компетенцій викладачів і технічної грамотності учнів, наш цикл відеолекцій на платформі Дія.Цифрова освіта є як ніколи на часі»

Координатор освітніх програм Майкрософт в Україні Ніна Кутузова підкреслила: «Дистанційне навчання – це комплексний процес, який складається не лише з відеозв’язку. З цифровими інструментами ми маємо можливість покращити якість освіти, дати учням доступ до нових знань будь-де та будь-коли, зробити процес навчання більш інклюзивним та захоплюючим. Наша місія, аби кожен учень та кожен вчитель мали можливість досягти більшого».

Співачка Мята розповіла, чому долучилася до ініціативи: «Мене запросили як маму двох дітей, які стикнулися з дистанційним навчанням. Зараз завдяки новітнім технологіям ми можемо мати контакт з учителем. І це дуже важливо. Одна справа, коли дитина сама навчається, інша справа – коли вчитель контролює уроки».

Проєкт підтримали провідні виробники техніки для організації інтерактивної та дистанційної взаємодії – Apple, Logitech, Prestigio, офіційним дистриб’ютором продукції яких є компанія АСБІС-Україна.

Керівник напрямку Prestigio Solutions в регіонах EMEA Олександр Мартиненко зазначив: «Ми пишаємося бути частиною нового проекту компанії АСБІС-Україна, особливо з огляду на залучення до виробництва серіалу такої впливової інституції, як Мінцифра. Ми вважаємо, що об’єднання зусиль держави та бізнесу здатне піднести нашу систему освіти на новий рівень, чому наша компанія зі свого боку давно та неухильно сприяє. Мультибордам Prestigio останніми роками вдалося стати основоположним елементом організації інтерактивної цифрової освіти в нашій країні. Цей універсальний інструмент, що підтримує найбільш інноваційні форми та способи спільної роботи, вже органічно вписався до навчального процесу близько 500 українських шкіл».

Віктор Примак, керівник відділу розвитку Apple B2B в Україні, Грузії та країнах СНД зазначив: «Сучасні діти дуже швидко освоюють нові технології, будучи найдинамічнішою частиною цифрової еволюції. Їх природний інтерес, захопленість і ентузіазм, з якими вони щодня застосовують свої смарт пристрої Apple для засвоєння нової інформації, багаторазово прискорюють їх розвиток і прагнення до нових знань. Тому цілком природно, що пристрої Apple, які займають лідируючі позиції на ринку, в наш час стали не тільки надійними супутниками в бізнесі і розвагах, а й частиною цифрової екосистеми в установах освіти. Зараз вже тисячі iPad і Mac використовуються в українських школах для навчання. Ми раді нашому партнерству з Міністерством цифрової трансформації і участі в цьому перспективному проекті, адже такий підхід дуже близький цінностям і місії компанії Apple».

Менеджер східно-європейського регіону Logitech Тудор Беркан заявив: «Сьогоднішні реалії стали лише каталізатором тенденції, що розвивалася дедалі інтенсивніше: дистанційної співпраці людей у роботі та навчанні. Економічність, практична зручність та значне пришвидшення взаємодії раніше були просто перевагами, тепер же відеоконференцз’язок – частина «нової норми». Для забезпечення фізично та психологічно повноцінного навчального процесу особливо важливо, щоб віддалене спілкування вчителів та учнів було фактично повним аналогом занять у класному приміщенні. Саме тому Logitech всіляко підтримує ініціативу свого партнера, компанії АСБІС-Україна, у створенні важливого соціального проєкту спільно із Міністерством цифрової трансформації України».