Здоров'яПсихологія

Дівчата навчаються краще за хлопців

У більшості країн світу дівчата навчаються у середній школі краще за хлопців, а їхні освітні успіхи не залежать від рівності статей, економічного і соціального розвитку.

Про це свідчать результати великого дослідження американських науковців, які проаналізували дані успішності 1,5 млн. 15-річних школярів з 74 країн світу. Дослідження представлено в журналі Intelligence.

Науковці прийшли до висновку, що в 70 відсотках країн, в яких проводилося дослідження, дівчатка вчаться краще за хлопчиків. Винятком стали лише три регіони, а саме Колумбія, Коста-Ріка і індійський штат Хімачал Прадеш.

В той же час, свідчать результати дослідження, в розвинених країнах розрив успішності в обох статей скорочується до мінімуму, проте найбільше дівчинки-школярки обходять хлопчиків у державах, відомих жорсткою статевою нерівністю, а саме Катарі, Йорданії, ОАЕ.

Правда, питання, чому ж в такому разі дівчата після закінчення школи настільки слабко представлені в політиці, бізнесі та науці, залишається відкритим. Серед відмінників в Європі, США та Японії хлопчиків стільки ж, скільки і дівчаток, тож, вчені припускають, що, найвірогідніше, саме з цієї когорти відмінників, можливо, і виходить майбутня ділова, політична і наукова еліта. Нагадаємо, що раніше вчені довели користь комп’ютерних ігор для розвитку головного мозку.

Шкільне життя