Здоров'яФізіологія

Діти, народжені взимку, починають повзати раніше

Вчені з Університету Хайфи з’ясували: сезон року, в який народилася дитина, впливає на її моторний розвиток протягом першого року життя. У дослідженні взяли участь 47 здорових дітей. Їх розділили на дві групи. До першої групи увійшли 16 дітей, народжених в період з червня по листопад, а в другу – 31 дитина, що народилася в період з грудня по травень.

Дослідники оцінили моторні навички немовлят у віці 7 місяців і після того, як діти почали повзати. Для оцінки використовувалася спеціальна шкала. Батьків попросили записувати етапи розвитку моторики немовлят до вимірювань і між ними. Середній вік, в якому учасники почали повзати, склав 31 тиждень. Тим часом, діти, народжені взимку, почали повзати влітку у віці 30 тижнів, а ті, хто народився влітку, почали повзати взимку у віці 35 тижнів. Результати не залежали від статі дитини і від того, як саме вона повзала (на животі або за допомогою колін і рук).

У дітей, народжених взимку, моторні навички в цілому виявилися розвинені краще. Немовлята, що народилися влітку, гірше рухалися в положенні лежачи на животі, але не поступалися іншій групі в положенні лежачи на спині, сидячи і стоячи. За словами дослідників, причина не в місяці народження, а в сезоні, коли немовлята починали повзати. Кількість одягу, можливість лежати на підлозі на животі, години активності і денного світла могли вплинути на рівень розвитку моторних навичок.

Шкільне життя

Back to top button