Батькам

Діти краще ставляться до матерів, які заохочують їх самостійність

У дослідженні, проведеному вченими з Університету Міссурі, взяли участь 2000 матерів та їхні діти. Фахівці оцінили, наскільки жорстко матері контролювали діяльність своїх дітей. Вчені спостерігали за грою учасників, коли дітям було 2 роки, а через кілька років – за тим, як мати з дитиною, які навчались в 5-му класі, обговорювали їх розбіжності, розповідає Psych Central .

Дослідження показало: за рівнем контролю матері під час гри можна було передбачити, позитивно чи негативно дитина буде ставитися до неї в майбутньому. Уявлення дитини про матір виявлялося позитивним у тому випадку, якщо в дитинстві вона заохочувала її самостійність. Результати не залежали від статі та етнічної приналежності дітей.

Вчені відзначають: це не означає, що батьки зовсім не повинні встановлювати рамки для своїх дітей. Виховання, наприклад, навчання правилам дорожнього руху, не шкодить відносинам між матір’ю і дитиною. А ось психологічний контроль, припустимо, спроби викликати у дитини почуття провини або змусити її думати, відчувати і грати певним чином, ні до чого доброго не приводять.

Самостійність дуже важлива для дитини. Вона приймає рішення сама, в тому числі, ґрунтуючись на тому, чому її вчили батьки. Фахівці рекомендують батькам дозволяти дітям висловлювати свою точку зору. Виникаючі розбіжності слід обговорювати шляхом дискусії. Потрібно пояснювати причини заборон, а не обмежуватися фразою “Тому що я так сказав”.

Шкільне життя

Back to top button