Здоров'яПсихологіяФізіологія

Діти батьків, які палять теж будуть курцями, попереджають фахівці

Нове дослідження, проведене в Колумбійському університеті і Психіатричному інституті Нью-Йорка, показало: підлітки палять частіше, якщо їхні батьки залежать від нікотину. Дочки курящих матерів найбільш схильні до згубної звички.

Учені проаналізували дані підлітків, зібрані в 2004-2012 роках. Вони виявили: 13% дітей некурящих батьків хоча б раз пробували курити в порівнянні з 38% тих, чиї батьки курили. З тих, хто пробував курити, від нікотинової залежності страждали 5% підлітків, батьки яких не курили, і 15% дітей курців.

В цілому, якщо батьки курили, то ризик того, що дитина викурить хоча б одну сигарету, збільшувався втричі, а її шанси придбати нікотинову залежність подвоювалися. У дочок курящих матерів ризик розвитку залежності від нікотину був підвищений в 4 рази. Шкідлива звичка батька на ризик не впливала.

Відомо: більшість людей починають палити в підлітковому віці. Як показало дослідження, батьки сильно впливають на відносини дитини з сигаретами. Судячи з усього, відмова дорослих від куріння буде сприяти зниженню поширеності нікотинової залежності серед підлітків.

Шкільне життя

Back to top button