Здоров'яХарчування

Дієта з високим вмістом жирів зупиняє старіння

Датські дослідники виявили: старіння мозку, що виявляється в таких формах, як хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона, можна уповільнити, якщо харчуватися продуктами з високим вмістом жирів, передає Zee News . Клітини людини здатні відновлювати пошкодження ДНК, які відбуваються постійно. Процес відновлення називається репарацією. З віком він порушується. Діти з вродженим дефектом системи репарації, синдромом Коккейна, передчасно старіють і вмирають у віці 10-12 років.

У новому дослідженні вчені з Університету Копенгагена створили мишей з синдромом Коккейна. Вони помітили позитивний ефект, коли годували гризунів середньоланцюговими жирними кислотами з кокосового масла. Дієта з високим вмістом жирів сповільнювала процеси, пов’язані зі старінням (порушення слуху і втрати ваги).

У мозку є потреба в енергії. Він отримує її з цукру або кетонів. Кетони – хімічні сполуки, які організм може використовувати як резервні джерела енергії. Кетони утворюються, коли організм розщеплює жири. Судячи з усього, саме вони допомагають мозку не старіти.

Шкільне життя

Back to top button