Здоров'яПсихологія

Деякі люди просто не можуть приходити вчасно, стверджують вчені

Вся справа в характері людини. Окремі особистості недооцінюють, скільки часу необхідно для того, щоб щось зробити. І це дуже важко змінити. Дослідження показало: розслаблені люди часто запізнюються, а ті, хто орієнтований на мету, зазвичай пунктуальні, пише Daily Mail .

Психолог Роджер Бюлер з Університету Вілфріда Лорьє вважає, що в середньому люди на 40% применшують час, потрібний для виконання того чи іншого завдання. На думку Джеффа Конте, доцента психології в Університеті Сан-Дієго, причина в особистісних відмінностях. У його дослідженні взяв участь 181 працівник метрополітену Нью-Йорка. Виявилося, люди, звиклі до багатозадачності, спізнювалися частіше за інших.

В іншому дослідженні вчений виділив два типи людей. Тип А – люди, які працюють швидко і орієнтовані на мету. Вони в основному роблять все вчасно. Більш розслаблені люди типу Б, як правило, спізнюються. У дослідженні учасники оцінювали проміжки часу. Добровольцям, що належали до типу А, здавалося, ніби хвилина тривала 58 секунд. Учасники типу Б назвали хвилиною проміжок часу довжиною в 77 секунд. Така різниця пояснює запізнення.

Інші дослідження показали: на роботу частіше запізнюються співробітники з маленькими дітьми, ті, кому не подобається робота, і люди, які не вміють планувати свій час. Вчені не раз намагалися вирішити проблему планування. Окремі фахівці вважають: розбивка завдання на маленькі частини допомагає точніше оцінювати час, необхідний для її виконання. Також експерти радять уявляти ситуацію з боку.

Шкільне життя

Back to top button