Батькам

Державна та приватна освіта у Великобританії

Державна та приватна освіта у Великобританії
Державна та приватна освіта у Великобританії
Освіта у Великобританії вважається однією з найбільш якісних і престижних у світі, що пояснюється старовинними традиціями, увагою не тільки до вивчення академічних дисциплін, розвитку особистих якостей учнів, дисципліни, високим рівнем підготовки викладачів і багатьма іншими перевагами. Саме тому багато батьків, думаючи про майбутнє дитини, намагаються відправляти дітей вчитися в британські школи. Але перш, ніж приймати таке важливе рішення, необхідно все ретельно обміркувати і зібрати максимум інформації.

У Британії є державні та приватні школи. У більшій частині державних шкіл (особливо це стосується шкіл початкового рівня) класи змішані – тут навчаються дівчатка і хлопчики разом. Школи можуть бути неконфесійним навчальними закладами або належати до тієї чи іншої конфесії (школа англіканської церкви, католицька школа, іудейська школа і т.д.). Абсолютно всі державні початкові школи повинні дотримуватися вимог навчальної національної програми, яка затверджується урядом, готувати учнів до тестувань на різних етапах навчання у відповідності з віком.

Будь-яка дитина віком 5-16 років має право навчатися в державній школі Великобританії, якщо його батьки живуть на території країни відповідно до умов довгострокової візи (будь-якої). Діти батьків, які не живуть в країні, мають право відвідувати тільки приватну школу-інтернат. Серед незалежних приватних шкіл зустрічаються школи тільки для хлопчиків і тільки для дівчаток, але часто і вони воліють змішаний тип.

Приватна школа має право затвердити власну навчальну програму, приймати рішення про необхідність здачі учнями національних тестів. Учні таких шкіл отримують унікальну можливість навчатися за більш різноманітним і набагато менш обмеженими програмами. Програми не перевантажуються тестуванням, не обмежуються вимогами слідувати заданому курсу. Розмір класу в приватній школі набагато менше, ніж у державній – близько 15 осіб.

Приватна школа може працювати у форматі денної школи або п’ятиденного інтернату (проживання 5 днів на тиждень, вихідні вдома), пансіону (від’їзд додому лише на час канікул). Як правило, в п’ятиденні інтернати і пансіони приймають дітей віком мінімум 11 років, іноді з 7-9, що пояснюється складністю знаходження дитини без батьків у такому маленькому віці.

Навчальний рік ділиться на три семестри з канікулами в проміжках. Серед семестрів є короткі канікули, між семестрами – досить тривалі. Терміни навчання залежать від конкретної школи – як правило, з вересня до літа. У приватних школах та рішення про терміни канікул, строки навчання приймаються адміністрацією, держава ніяк не впливає на даний аспект. Держава взагалі в принципі не впливає на функціонування приватної школи, вимагаючи лише виконання основних пунктів щодо умов проживання, навчання, поводження з дітьми тощо. Все інше залишається на розсуді школи, тому при виборі приватного закладу потрібно дуже ретельно познайомитися з умовами навчання і навчальною програмою.

Back to top button