Здоров'яПсихологія

Депресія порушує процес сприйняття мови

Нове дослідження, проведене в Університеті Техасу, показало: люди з високим рівнем депресії мають проблеми зі сприйняттям будь-якого мовлення. Раніше вчені говорили про те, що у таких людей існує установка на сприйняття тільки негативної інформації.

У ситуації, коли слухач не може зрозуміти, про що говорить інша людина, можливі два види маскування звуку. У разі енергетичного маскування справа в шумах, що впливають на сприйняття, наприклад, пролітає літаку або будівельних роботах. При інформаційному маскуванні людині заважають лінгвістичні та когнітивні джерела, наприклад, розмова інших людей.

Другий вид маскування більше зачіпає виконавчі функції, і людині стає некомфортно перебувати на вечірці або в лекційному залі. Дослідники додали, що люди з високим рівнем депресії гірше розуміють емоційну промову в порівнянні з тими, хто не страждає від депресії. Всупереч очікуванням фахівців, люди з депресією вловлювали негативну інформацію в умовах інформаційної маскування не краще, ніж люди без депресії.

Шкільне життя

Back to top button