Головне

Dell випускає комп’ютер розміром з флешку

Dell випускає комп'ютер розміром з флешку
Dell випускає комп’ютер розміром з флешку
Dell почала тестування пристрою Ophelia під управлінням Android. Ophelia підключається до монітора або телевізора через вхід HDMI і перетворює дисплей в персональний комп’ютер. Початок продажів Ophelia очікується до кінця жовтня. Її вартість складе близько $ 100.

Ophelia був анонсований у січні 2013 р. комп’ютер являє собою невеликий пристрій розміром з флешку, яке дозволяє перетворити на персональний комп’ютер будь дисплей, що володіє роз’ємом HDMI. Працює під управлінням операційної системи Android (Android 4.x), комп’ютер дозволяє запускати додатки, грати в ігри, дивитися фільми, слухати музику і отримувати доступ до файлів, що зберігаються в інтернеті. Для підключення до інтернету пристрій оснащений підтримкою Wi-Fi, а для підключення периферійних пристроїв – підтримкою Bluetooth.

Dell планує приступити до комерційних поставок Ophelia в III кварталі 2013-2014 фінансового року (у період з серпня по жовтень) за ціною приблизно $ 100 за один пристрій. Спочатку почати продажі планувалося в першій половині поточного року.

Випускаючи новинку, компанія розраховує залучити інтерес до нової технології і підняти свої продажі. За останній квартал виручка підрозділу Dell End User Computing, що займається випуском персональних комп’ютерів, скоротилася на 9% до $ 8,9 млрд, тоді як операційний прибуток – на 65% до $ 224 млн.

На думку аналітика Pund-IT Чарльза Кінга (Charles King), комп’ютер Ophelia, насамперед, цікавий своєю компактністю. «Настільний ПК, який ви можете покласти в кишеню, – в цьому безумовно є сенс», – сказав він.

На ринку присутні інші подібні рішення, особливість Ophelia полягає в тому, що даний пристрій пропонується з підтримкою технологій компанії Wyse Technology. Компанія була придбана Dell в 2012 р. приблизно за $ 1 млрд.

Завдяки підтримці технологій Wyse, Ophelia дозволяє отримувати віддалений доступ до ПК на базі Windows і серверним додаткам від таких виробників, як Citrix, Microsoft і VMware. Крім того, комп’ютер володіє сумісністю з SaaS-рішенням Dell Wyse Cloud Client Manager, яке дозволяє налаштувати користувацькі права залежно від посади, відділу та місцезнаходження, що може бути корисно при впровадженні на підприємствах.

Електроживлення Ophelia здійснюється від монітора, ніяких додаткових кабелів не потрібно.

У Dell вважають, що Ophelia буде корисний не тільки підприємствам, але і звичайним користувачам, геймерам, бажаючим отримати нові враження на моніторі більшої діагоналі, і провайдерам хмарних послуг (в якості недорогого клієнтського пристрою).

«Людям все частіше потрібен мобільний доступ до робочого і персонального цифрового контенту, – прокоментував Таркан Манер (Tarkan Maner), віце-президент і генеральний директор підрозділу Cloud Client Computing компанії Dell. – Мобільні пристрої володіють маленькими екранами, а планшети і ПК не завжди зручно з собою носити. Всі ці пристрої працюють від батарей, заряд яких рано чи пізно закінчується. Project Ophelia перетворює сумісний ТВ або монітор в персональну робочу станцію з підтримкою Wi-Fi, управління якою легко виконується за допомогою Dell Wyse Cloud Client Manager».