Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Читання книг і написання текстів протягом життя зберігають пам’ять до старості

Читання книг і написання текстів протягом життя зберігають пам'ять до старості

Читання книг і написання текстів протягом життя зберігають пам’ять до старості

У людей, які багато читали і писали на протязі свого життя, з віком спостерігається зниження розумової активності на 15% менше, ніж у тих, хто мало читав і писав. У ході відповідного дослідження, результати якого опубліковані в журналі Neurology Американської академії неврології, 294 людини щорічно відповідали на питання тестів, що дозволяють оцінити стан пам’яті і розумові здібності. Тестування проводилося приблизно за 6 років до смерті кожного з учасників, середній вік яких склав 89 років. Добровольці також відповіли на запитання про те, в які періоди свого життя вони активно читали книги, писали і приймали участь в інших корисних для розуму заняттях. Після смерті мозок кожного з учасників піддавався аутопсії на предмет виявлення фізичних ознак деменції (старечого недоумства).

У тих учасників, хто активно читав і писав в пізні роки життя, згасання ментальних здібностей йшло на 32% повільніше в порівнянні з тими, хто давав середні навантаження своєму мозку. У той же час у тих, хто вкрай рідко читав і писав на старості років, зниження розумових функцій йшло на 48% швидше, ніж у «середнячків».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*