Здоров'яПсихологія

Читання казок на ніч позитивно впливає на мозок дитини

Фахівці давно рекомендують батькам читати дітям казки на ніч. Дослідники з Медичного центру Дитячого госпіталю Цинцинаті вперше довели: це розвиває у дитини здатність до навчання і області мозку, пов’язані з промовою. За словами вчених, дошкільний вік є критичним періодом розвитку мозку. Тому дуже важливо не упустити момент, пише The Daily Mail.

У дослідженні взяли участь 19 здорових дітей у віці від 3 до 5 років. 37% учасників були вихідцями з малозабезпечених сімей. Батьки добровольців розповіли, чи часто вони читали своїм дітям, які книги вибирали для читання, як вони спілкувалися і грали з дітьми. Потім фахівці просканували мозок учасників, поки ті в навушниках слухали казки.

Дослідження показало: у дітей, яким найчастіше читали вдома, виявилася вище активність мозку в областях, пов’язаних з семантичною переробкою (здатністю витягувати сенс з промови). Дані зони мозку відповідають за мову і читання. Результати не змінилися після того, як дослідники врахували відмінності в рівні доходів сімей учасників.

Шкільне життя

Back to top button