Здоров'яФізіологія

Чистий рот – здорове тіло!

Те, наскільки добре ви дбаєте про здоров’я ваших зубів і ясен, робить величезний вплив на ваше здоров’я в цілому.

Недостатня гігієна порожнини рота і стоматологічні захворювання пов’язані з хворобами серця, інсультом і безліччю інших проблем зі здоров’ям. А неприємний запах з рота – це в деякому роді відкриті двері для різного роду хвороб, у тому числі і таких серйозних, як рак порожнини рота. Однак, змінивши певні звички, ви можете поліпшити здоров’я вашого рота і зубів і знизити ризик серйозних недуг.

Річард Прайс, представник Американської стоматологічної асоціації (ADA) і колишній клінічний інструктор в Бостонському університеті стоматологічної школи рекомендує звернути увагу на ключові чинники способу життя. Ряд харчових звичок і факторів способу життя може вплинути на здоров’я порожнини рота, в тому числі рівень споживання цукру. «Надлишок солодкого в раціоні сприятиме розвитку карієсу і хвороб ясен, так як бактерії в порожнині рота процвітають в «підсолодженому середовищі»- розповідає Прайс.

Також давно відомо, що куріння може викликати захворювання пародонту (хвороби ясен), карієс і раку порожнини рота, а куріння частіше пов’язують з раком горла. «Дим від тютюну надає токсичну дію на тканини ясен, і може впливати на кровотік», пояснює Прайс. Не менш шкідливо вживання алкоголю, а також погана питна вода може побічно сприяти виникненню стоматологічних проблем в результаті порушення мікрофлори порожнини рота. Крім того, люди, які мають проблеми алкогольною залежністю, не схильні стежити за гігієною.

Зміни у вазі також чреваті проблемами. Наприклад, ті, хто носить зубні протези, одужавши або сильно схуднувши, порушують їх відповідність в просторі. Щоб допомогти підтримувати здорову вагу і боротися з карієсом, експерти Американської стоматологічної асоціації радять людям дотримуватися дієти на основі фруктів і овочів з високим вмістом клітковини. Деякі ліки, наприклад ряд антибіотиків, можуть викликати фарбування зубів. «Загалом відомо від 200 до 400 препаратів, які надають такий побічний ефект, як недостатнє вироблення слини. Сухість у роті – відомий фактор розвитку хвороб ясен і зубів, а також неприємного запаху з рота», – перераховує Річард Прайс.

Для підтримки здоров’я порожнини рота регулярно відвідуйте стоматолога, щоб запобігти будь-які проблеми на ранній стадії. Ви також повинні дотримуватися правил гігієни порожнини рота і регулярно ретельно чистити зуби щіткою і зубною ниткою, щоб запобігти утворенню небезпечного нальоту.

Back to top button