Здоров'я

Через пасивне куріння діти стають злими

Через пасивне куріння діти стають злими
Через пасивне куріння діти стають злими
Діти, які пасивно вдихають тютюновий дим виростають більш агресивними і схильними до антисоціальної поведінки, ніж ті, у присутності яких не курили ні батьки, ні інші люди. До таких висновків в результаті проведеного дослідження прийшли Лінда Пагані (Linda Pagani) з Монреальського університету (Канада) і Керолайн Фіцпатрік (Caroline Fitzpatrick) з Нью-Йоркського університету (США), передає видання Journal of Epidemiology and Community Health .

Вчені використовували статистичні соціопсихологічні дані, що стосуються новонароджених дітей та їх раннього дитинства. Серед батьків були як курці, так і некурці, і порівняння тих і інших сімей дозволило зробити висновок про те, що пасивне куріння в ранньому дитинстві чинить на психологію дитини певний вплив.

Критичний вік, під час якого куріння впливає на психіку, триває до десяти років. Якщо в цей час дитина регулярно вдихає тютюновий дим від чужих сигарет, він виростає, як було сказано, агресивним і недружнім.

Цей вплив обумовлений тим, що мозок дитини ще формується, освоюючи нові соціальні функції. Пасивне куріння не тільки постачає мозок, що розвивається, сумнівними речовинами, при цьому трапляється і брак кисню, що для мозку може бути набагато важливіше, ніж присутність токсинів.

Дослідники проаналізували дані по більше ніж двом тисячам дітей, звертаючи особливу увагу на їх психологічні портрети. Ні від поведінки батьків, яка теж може бути цілком антисоціальною, ні від «пасивного паління» під час внутрішньоутробного розвитку цей ефект не залежав.

Back to top button