Здоров'я

Часте вживання займенника “я” свідчить про психічні відхилення

Часте вживання займенника "я" свідчить про психічні відхилення
Часте вживання займенника “я” свідчить про психічні відхилення
Дослідники з Університету Касселя помітили, що люди, у мові яких переважає займенник “я”, схильні до депресії і тривожності, чого не спостерігається у людей, що використовують в основному слово “ми”.

До таких висновків вчені дійшли на основі опитування 15 чоловіків і 103 жінок. У ході співбесіди дослідники цікавилися минулим добровольців, їхніми взаємостосунками, сприйняттям себе. Відповідно, група любителів слова “я” мала складнощі з психікою і взаємодією в групі людей. Ці люди частіше шукали уваги і не могли проводити час на самоті, пише The Daily Mail.

Часте вживання “я” свідчило про те, що людина виділяє себе як незалежну одиницю, якій, крім того, життєво необхідна увага інших. “Ми”, на думку вчених, дозволяло людині бути частиною групи і підтримувати взаємини з іншими.

Крім того, вчені з Університету Колорадо, у свою чергу, довели, що при депресії корисно регулярно тренуватися, а самоконтроль позитивно позначається на психічному здоров’ї. Крім того, вимушене фізичне навантаження чинило настільки ж позитивний ефект, як і добровільна участь у тренуваннях.