Здоров'яХарчування

Часник уповільнює процес старіння і захищає мозок

Відомо, що в часнику багато антиоксидантів, і він здатний знижувати рівень запалення. Дослідники з Університету Міссурі виявили: справжнім суперпродуктом часник роблять вуглеводи. Фахівці вивчали похідні вуглеводів часнику – FruArg, розповідає Daily Mail . Вчені спостерігали за тим, як живильні речовини, що містяться в часнику, реагували на стрес, викликаний умовами навколишнього середовища.

Такий стрес може виникати через процеси старіння, куріння, забруднення навколишнього середовища, черепно-мозкової травми або надмірного вживання алкоголю. Від пошкодження мозок захищають клітини мікроглії. У ході запального процесу їх число збільшується. Проте дані клітини виділяють небезпечну речовину – оксид азоту. Надлишок оксиду азоту призводить до пошкодження мозку і розвитку таких нейродегенеративних захворювань, як хвороби Паркінсона та Альцгеймера.

Дослідники створили клітинну модель стресу. Як і очікувалося, внаслідок стресу клітин мікроглії стало більше, і вони виділяли небезпечний побічний продукт. Коли вчені додали в модель FruArg, клітини мікроглії почали виділяти менше оксиду азоту. Крім того, FruArg сприяв виробленню корисних для мозку антиоксидантів. У майбутньому дослідники планують з’ясувати, чи може FruArg впоратися з хворобами серця, діабетом і раком.

Шкільне життя

Back to top button