Здоров'яХарчування

Буряковий сік зменшує тиск не гірше ліків

Склянку бурякового соку на день – цього достатньо, щоб знизити тиск у людей з гіпертонією, навіть якщо захворювання не піддається медикаментозному контролю. Це довів експеримент Лондонського університету Королеви Марії. Як передає Medical News Today, в буряковому соку багато неорганічних нітратів. Дані сполуки також можна знайти в салаті латук і капусті. У тілі вони перетворюються в оксид азоту, який розслаблює і розширює кровоносні судини, що веде до зниження тиску.

Сік протестували на 64 пацієнтах 18-85 років. 50% з них пили ліки від високого тиску, але вони їм не допомагали. Людей розбили на дві групи. Перша випивала щодня по 250 мілілітрів соку, а друга пила сік, що не містив нітрати (плацебо). Експеримент тривав 4 тижні. Також за 2 тижні до та 2 тижні після експерименту проводилося спостереження.

Так, ті хто пив справжній сік, тиск знизився за 4 тижні на 8 (систолічний тиск) і 4 (діастолічний) міліметра. Для багатьох подібні зміни означали повернення до нормальних показників. Але за два тижні після експерименту тиск повернулося до колишньої позначки. У цієї групи спостерігалося 20% -е поліпшення показників розширення судин, а отвердіння зменшилася приблизно на 10%, що знижувало ризики хвороби серця.

У плацебо-групі поліпшень не було. Ліки зазвичай давали зниження систолічного тиску на 9 міліметрів, а діастолічного – на 5 міліметрів. Тим часом, зростання тиску на кожні 2 міліметри виливається у підвищення ризику смерті від хвороби серця до 7% і від інсульту – на 10%.

Шкільне життя

Back to top button