Здоров'яХарчування

Буряк корисний для людей з хворобами серця і спортсменів

Згідно з останнім дослідженням, буряк корисний для футболістів, які бажають поліпшити спортивні показники за рахунок посиленого притоку крові. Девід Пул з Канзаського університету довів: буряковий сік збільшує приплив крові до м’язових волокон, які швидко скорочуються. Саме ці волокна дають вибухову силу, необхідну при бігу по футбольному полю.

Справа в тому, що в буряку є сіль азотної кислоти, що поліпшує кровоток в скелетній мускулатурі під час тренувань. Так, в 70 мілілітрах соку стільки ж солі азотної кислоти, що і в 100 грамах шпинату. В тілі вона перетворюється в окис азоту, розширює судини. Згідно зі статистикою, сік буряка покращує приплив крові на 38% в скелетній мускулатурі. Це особливо корисно для волокон, які швидко скорочуються.

Плюс, так як буряковий сік лужний, він допомагає боротися з підвищеною кислотністю, очищає кров, лікує анемію за рахунок стимуляції виробництва червоних кров’яних клітин. До того ж, в буряках багато клітковини, калію, магнію, ніацину, заліза і біотину. Ще в ньому є беталаін – антиоксидант і протизапальний засіб. В свою чергу, варто звернути увагу на лютеїн і зеаксантин, що запобігає макулярній дегенерації.

Back to top button