Здоров'яХарчування

Броколі допоможе в лікуванні аутизму

У новому дослідженні взяли участь 44 чоловіки віком від 13 до 27 років з помірною та важкою формами аутизму. Учасників в довільному порядку розділили на дві групи. 26 хворих на аутизм з першої групи отримували добову дозу сульфорафана (речовини, що міститься в броколі). Контрольній групі давали плацебо. Поведінка і рівень соціальної взаємодії добровольців оцінювався на початку дослідження, а потім – через 4, 10 і 18 тижнів, передає Science World Report .

В експериментальній групі середній бал був вище, ніж у контрольній. У 17 з 26 пацієнтів, що приймали сульфорафан, з’явилися поліпшення в поведінці і соціальній взаємодії. Вчені помітили позитивний ефект вже на четвертому тижні. Через 18 тижнів у учасників експериментальної групи знизилася дратівливість, гіперактивність, і вони стали більш товариськими. Сульфорафан позитивно вплинув на мову і поведінку добровольців. До 22 тижня поліпшень більше не спостерігалося.

Покращення були видні на шкалі соціального реагування. Дослідники відзначають: це перший випадок, коли яка-небудь речовина дала подібний ефект при аутизмі. Однак поліпшення були не у всіх. Приблизно у третини учасників експериментальної групи нічого не змінилося. Вчені планують продовжити свої дослідження, щоб з’ясувати, з чим це пов’язано.

Шкільне життя

Back to top button