день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Браузер для обходу блокування сайтів FreeU виявився вірусом від Mail.ru

Браузер для обходу блокування ВКонтакте та інших російських сайтів по суті є вірусом від Mail.ru Group

Активні українські користувачі звернули увагу на настирливу рекламну кампанію браузера для обходу блокування сайтів FreeU (Free Ukraine). Реклама обіцяє безкоштовний доступ до заблокованих в Україні російських ресурсів ВКонтакте, Яндекс, Однокласники і Mail.Ru.

Сайт браузера використовує національну символіку України зі скандальними емодзі і дозволяє завантажити шкідливу програму в один клік. На сайті не зазначається кому належить браузер, але користувачі швидко запідозрили його в приналежності до Mail.ru Group. При установці браузера FreeU на комп’ютери користувачів встановлюється маса інших сервісів від Mail.ru. Ці сервіси збирають інформацію про трафік користувача і вносять зміни в реєстр операційної системи для ускладнення видалення програми стандартними методами.

Українець Дмитро Андрєєв, який нещодавно придумав спосіб, як слухати музику в Facebook, провів власне розслідування, в якому з’ясував, що браузер FreeU пов’язаний з Mail.ru Group. Через сервіс whois Дмитро з’ясував, що домен куплений у російського оператора nic.ru, а сервер фізично знаходиться в Москві і належить офшорній компанії NESSLY HOLDINGS LIMITED.

Компанія NESSLY HOLDINGS LIMITED зареєстрована на Кіпрі. У 2012 році ця компанія придбала 100% частку в статутному капіталі ТОВ “Однокласники”, а через пару місяців перепродав її іншому кіпрському офшору ODNOKLASSNIKI HOLDINGS LIMITED.

Якщо ви вже встановили на свій комп’ютер браузер FreeU – видаляйте його та обов’язково почистіть свій комп’ютер від всіх встановлених разом з ним сервісів Mail.ru.