Освіта і IT

Браузер для обходу блокування сайтів FreeU виявився вірусом від Mail.ru

Браузер для обходу блокування ВКонтакте та інших російських сайтів по суті є вірусом від Mail.ru Group

Активні українські користувачі звернули увагу на настирливу рекламну кампанію браузера для обходу блокування сайтів FreeU (Free Ukraine). Реклама обіцяє безкоштовний доступ до заблокованих в Україні російських ресурсів ВКонтакте, Яндекс, Однокласники і Mail.Ru.

Сайт браузера використовує національну символіку України зі скандальними емодзі і дозволяє завантажити шкідливу програму в один клік. На сайті не зазначається кому належить браузер, але користувачі швидко запідозрили його в приналежності до Mail.ru Group. При установці браузера FreeU на комп’ютери користувачів встановлюється маса інших сервісів від Mail.ru. Ці сервіси збирають інформацію про трафік користувача і вносять зміни в реєстр операційної системи для ускладнення видалення програми стандартними методами.

Українець Дмитро Андрєєв, який нещодавно придумав спосіб, як слухати музику в Facebook, провів власне розслідування, в якому з’ясував, що браузер FreeU пов’язаний з Mail.ru Group. Через сервіс whois Дмитро з’ясував, що домен куплений у російського оператора nic.ru, а сервер фізично знаходиться в Москві і належить офшорній компанії NESSLY HOLDINGS LIMITED.

Компанія NESSLY HOLDINGS LIMITED зареєстрована на Кіпрі. У 2012 році ця компанія придбала 100% частку в статутному капіталі ТОВ “Однокласники”, а через пару місяців перепродав її іншому кіпрському офшору ODNOKLASSNIKI HOLDINGS LIMITED.

Якщо ви вже встановили на свій комп’ютер браузер FreeU – видаляйте його та обов’язково почистіть свій комп’ютер від всіх встановлених разом з ним сервісів Mail.ru.

Back to top button