Здоров'яФізіологія

Брак заліза в організмі підвищує ризик ішемічного інсульту

Це встановив Національний інститут серця і легенів Імперського коледжу Лондона. Чому саме дефіцит заліза призводить до інсульту, вчені досліджували на прикладі 497 осіб із спадковою телеангіектазії (НТА), розширенням дрібних судин. У них проаналізували рівень заліза в сироватці крові.

Якщо у звичайної людини дрібні тромби не потрапляють в кровотік, то при НТА в умовах розширення просвіту судин невеликі кров’яні згустки можуть потрапити в кров’яне русло і досягти головного мозку. Якщо ж при НТА рівень заліза в сироватці крові був трохи знижений (6 микромоль на літр), то ризик інсульту підвищувався в два рази.

Мабуть, рівень заліза безпосередньо відбивався на в’язкості крові. При нестачі заліза кров стає більш в’язкою, підвищується адгезія (прилипання) тромбоцитів, і тромби утворюються легше. Чи можна зменшити ризик інсульту за допомогою добавок для лікування залізодефіциту, поки сказати не можна.

Згідно з офіційною статистикою, дефіцит заліза зафіксований більш ніж у 30% населення Землі. При цьому кожен рік більше 15 мільйонів людей у ​​всьому світі стикаються з інсультом, а в 6 мільйонах випадків інсульт призводить до летального результату.

Back to top button