Здоров'яФізіологія

Боязнь залишитися без працюючого телефону може бути визнано психічним розладом

Номофобія – нова фобія, яка характеризується страхом внаслідок неможливості використовувати мобільний телефон, так як він сів, сигнал мережі пропав або його десь забули. У результаті у людини може початися повноцінна панічна атака. У нього будуть потіти долоні, з’явиться нудота і нервозність.

Ще в 2008 році було проведено дослідження, яке показало: 53% людини ніколи не вимикали телефон, а 9% без телефону починали сильно нервувати. Тепер же Університет Генуї пропонує включити дану фобію в наступний випуск Діагностичного і статистичного посібника з психічних захворювань.

Вчені наводять в приклад бразильця, який ні на секунду не розлучався з телефоном впродовж 15 років. Без телефону він не відчував себе в безпеці. Психіатри змогли трохи поліпшити його стан (панічних атак стало менше), але фобію вилікувати не вдалося. Чоловік все одно відчував дискомфорт, тривожність, якщо не мав під рукою телефон.

Це залежність від можливості зв’язатися з сім’єю або друзями. Чи це прояв страху, що близькі не зв’яжуться з власником телефону, особливо в надзвичайних ситуаціях. Для 55% людей саме це було основною причиною тривоги. Середньостатистичний напад номофобії по ефекту можна порівняти з острахом відвідування стоматолога.

Back to top button