Вища освітаВища освіта за кордоном

Безвізовий режим з ЄС допоможе реформувати вищу освіту, — експерт

Безвізовий режим з ЄС позитивно відіб’ється на українській вищій освіті, за умови, що влада терміново займеться реформуванням ВНЗ та профінансує стажування викладацького складу за кордоном. Таку думку висловила глава партії «Успішна країна» Марина Дедушева. В іншому випадку українську науку чекає «витік мізків» подібної до тієї, яка відбувалася в дев’яностих.

За останні роки число українських студентів, що навчаються в іноземних ВУЗах різко зросла. За підрахунками експертів за кордоном вчиться близько 50000 українських студентів. Половина з них — у Польщі. Для порівняння, в 2008 році, в польські вузи було зараховано лише 2831 українців.

Навчання українських студентів за кордоном — позитивна тенденція. Але молодий українець часто розглядає вищу освіту в Європі як спосіб отримання громадянства в країнах навчання. Так, в аналітичному центрі CEDOS відзначають, що 2/3 українських студентів, які навчаються в Європі не планують повертатися в Україну. Безвізовий режим з Європейським союзом посилить дані тенденції.

На думку Дедушевої, для того, щоб українські ВНЗ не втратили абітурієнтів і змогли залучити іноземних студентів необхідно підвищити якість і престижність вітчизняної освіти. Для цього потрібно дати можливість викладацькому складу і менеджменту ВНЗ проходити стажування в європейських ВНЗ

«Реформа освіти має починатися з тих, хто несе знання. Це стане запорукою успіху і гарантією якості в подальшій роботі: перегляд принципів роботи ВНЗ, залучення бізнесу в процес фінансування університетів, розробка механізмів працевлаштування випускників », — зазначає Марина Дедушева.

socportal.info

  
Back to top button