Здоров'я

Безпеку електронних сигарет поставили під сумнів

Безпеку електронних сигарет поставили під сумнів
Безпеку електронних сигарет поставили під сумнів
Не зважаючи на те, що електронні сигарети просуваються рекламою як безпечна альтернатива традиційним тютюновим виробам, вони можуть бути причиною порушення роботи легенів, вважають грецькі вчені.

Дані дослідження були представлені у неділю на щорічному конгресі Європейського респіраторного товариства, що проходить у Відні.

Зазначимо, що електронні сигарети доставляють нікотин у легені за допомогою водяної пари, а не диму, не включаючи у процес куріння стадію горіння.

Вчені з Афінського університету вирішили оцінити короткостроковий ефект від використання електронних сигарет серед різних категорій людей, включаючи тих, хто на здоров’я поки що не скаржився, а також курців, що вже мають легеневі проблеми.

В експерименті брали участь вісім добровольців, що ніколи не палили, а також 24 курця, із яких 11 мали здорові легені, а 13 страждали на хронічні обструктивні захворювання легенів або астму.

Кожен з учасників курив електронну сигарету протягом 10 хвилин. Дослідники вивчали стан їхніх дихальних шляхів за допомогою декількох тестів, включаючи спірометрію (метод, що вимірює об’єм легенів за силою видиху).

Результати показали, що у всіх добровольців електронні сигарети викликали збільшення опору дихальних шляхів (у подоланні цього опору полягає нормальна легенева функція), що триває до 10 хвилин. Серед тих, хто ніколи не палив, цей показник склав від 182% до 206%. Серед курців із нормальними показниками спірометрії збільшення опору дихальних шляхів склало від 176% до 220%. Серед тих, хто страждав на астму або хронічну хворобою легенів, електронні сигарети не спричинили негайний ефект на зазначений показник.

“Ми поки що не знаємо достовірно, чи можуть такі продукти, як електронні сигарети, бути безпечнішими, ніж звичайні сигарети, як заявляють їх виробники. Це дослідження допомагає нам зрозуміти, що ці продукти можуть бути потенційно небезпечні”, – цитуються у прес-релізі слова одного з авторів, члена комітету з табакоконтролю у Європейському респіраторному товаристві Крістіни Грацу (Christina Gratziou).

За її словами, потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, який довгостроковий вплив від куріння електронних сигарет на здоров’я людини.

Зазначимо, що у 2010 році Міністерство охорони здоров’я рекомендувало українцям утриматися від придбання та вживання так званих електронних сигарет, оскільки ці вироби не є безпечними для здоров’я і не пройшли відповідних випробувань в Україні.

Джерело: ua.korrespondent.net

Back to top button