Здоров'яПсихологія

Багатозадачність небезпечна для мозку, попереджають фахівці

Дослідники зі Стенфордського університету порівняли 2 групи добровольців, виходячи з їх схильності до виконання декількох завдань одночасно і переконань з приводу того, чи підвищує це продуктивність. Вчені з’ясували, що люди, які звикли до багатозадачності, одночасно виконують кілька завдань гірше, ніж ті, хто зазвичай робить по одній справі, розповідає Prothom Alo.

Любителям займатися кількома справами відразу складно організовувати свої думки і фільтрувати непотрібну інформацію. Крім того, вони повільніше переключаються з одного завдання на інше. Так, за словами фахівців, багатозадачність знижує продуктивність, тому що люди здатні концентруватися тільки на одному завданні. Коли людина намагається зробити дві речі одночасно, мозку не вистачає потенціалу для успішного виконання обох завдань.

Вчені також відзначають: багатозадачність знижує рівень інтелекту. Інше дослідження, проведене в Лондонському університеті, показало, що при виконанні декількох завдань одночасно IQ дорослого чоловіка знижується на 15 пунктів, тобто, опускається до рівня восьмирічної дитини. А багатозадачність на нарадах негативно впливає на важливі для успішної роботи складові емоційного інтелекту – самосвідомість і соціальне усвідомлення.

Шкільне життя

Back to top button