Здоров'яФізіологія

Багатодітні матері потрапили в групу ризику до сердечників

Народження чотирьох і більше дітей підвищує ризик розвитку хвороб серця у два рази, з’ясували вчені. Після трьох родів ймовірність потовщення і затвердіння артерій значно зростає. Не секрет, що вагітність дає додаткове навантаження на серцево-судинну систему жінки. Зокрема, це відбувається за рахунок збільшення обсягу проганяють крові на 50%.

Встановити зв’язок кількості вагітностей з хворобами серця вирішив медцентр Університету Техасу. У дослідження були включені 1644 жінки. Середній вік – 45 років. За основу бралися показники каліціфікації коронарної артерії і товщини стінки аорти.

Виявилося, жінки, які народили більше 4 дітей, майже в два рази частіше мали аномальні показники в порівнянні з жінками, які народили 2 або 3 дітей. Однак у жінок без дітей або всього з однією дитиною також артерії були звужені і отверділі. За словами вчених, ризик проблем також підвищений у жінок з полікістозом яєчників, адже він збільшує тиск і холестерин. Вагітність – стресовий тест для організму. Але якщо дитину народити в молодості, у жінки є можливість підправити здоров’я в подальшому.

Back to top button