Лист Міністерства освіти і науки України від 03. 07. 2018 р. № 1/9-415 “Щодо вивчення у закладах загальної середньої освіти навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році”

Авокадо – секретна зброя проти раку

Гострий мієлоїдний лейкоз (ГМЛ) – це онкологічне захворювання, при якому змінені білі кров’яні клітини швидко розмножуються і накопичуються в кістковому мозку, витісняючи нормальні клітини крові. 90% людей старше 65 років, що страждають від ГМЛ, помирають протягом 5 років після початку захворювання.

Дослідник Пол Спагнуоло з Університету Ватерлоо виявив в авокадо ліпід авокатін Б, який здатний перемогти ГМЛ. Авокатін Б впливає на причину хвороби – стовбурові клітини лейкозу. За словами Пола Спагнуоло, саме через ці стовбурі клітин у хворих лейкозом після ремісії часто трапляються рецидиви.

Спеціаліст провів кілька тестів, щоб з’ясувати, як авокатін Б працює на молекулярному рівні. Виявилося, ліпід вибірково усував стовбурові клітини лейкозу. При цьому здорові клітини залишалися недоторканими. Зараз Пол Спагнуоло готує препарат на основі авокатіна Б до 1 фази клінічних досліджень.

Шкільне життя

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*