Здоров'яПсихологія

Аудіотерапія допомагає дітям впоратися з болем після операцій

У дослідженні вчених з Медичної школи Північно-західного університету взяли участь 60 пацієнтів педіатричного відділення Дитячої Лікарні Енн і Роберта Лур’є у віці від 9 до 14 років. Дітей розділили на три групи. Перша група протягом 30 хвилин слухала музику на вибір, друга група – розповіді на вибір, а третя група 30 хвилин слухала тишу через шумоподавляючі навушники. Учасники самі вибирали зі списків книг і музику в різних жанрах, включаючи поп, кантрі, рок і класику.

Вчені оцінювали біль учасників до і після аудіотерапії, розповідає Psych Central . Добровольці описували біль за допомогою виразів обличчя, таких як гримаса, сльози або щасливий вираз. У дітей, що слухали музику або аудіокнигу, рівень болю значно знизився. У тих, хто слухав тишу, рівень болю не змінився. Ефективність аудіотерапії не залежав від первісної оцінки болю.

Несподіванкою для вчених стало те, що аудіокниги так само ефективні, як музика. Дослідники вважають: аудіотерапія допомогла зруйнувати вторинний шлях в префронтальній корі мозку, пов’язаній з больовою пам’яттю. Пошук способів боротьби з післяопераційним болем без ліків вкрай важливий. Опіоїдні анальгетики, найбільш часто використовувані при післяопераційному болі, у дітей можуть викликати проблеми з диханням. Так, аудіотерапія – справжній порятунок для дітей після серйозних операцій.

  
Back to top button