Головне

Археологи знайшли гробницю фаворитки давньокитайського імператора

Археологи знайшли гробницю фаворитки давньокитайського імператора
Археологи знайшли гробницю фаворитки давньокитайського імператора
Під час розкопок археологи виявили гробницю однією з найвпливовіших жінок в історії стародавнього Китаю Шангуань Ван. Про це повідомляє китайське агентство «Сіньхуа».

Шангуань, яка жила в роки правління династії Тан, була довіреною особою першої китайської імператриці У Цзетянь. Деякі історики порівнюють обов’язки Шангуань з обов’язками сучасних прем’єр-міністрів.

Гробниця жінки-політика Шангуань, датована 7 століттям, була знайдена поблизу аеропорту в місті Сіань, в провінції Шеньсі. За твердженнями археологів, гробниця була сильно пошкоджена. Ні золотих або срібних скарбів, ні повного скелета, на місці поховання знайдено не було. Однак завдяки збереженої епітафії вдалося встановити, що вона належить Шангуань.

Шангуань була відомим у свій час письменником, поетом. У політику вона потрапила завдяки дідусеві Шангуань Йі, який був радником імператора Гаозонга, дружина У Цзетянь. Дідусь разом з батьком Шангуань Ван були страчені, після того як У звинуватила їх у зраді.

Мати Шангуань і вона сама стали рабами. Через кілька років Цзетянь натрапила на вірші 13-річної Шангуань і наблизила її до себе. Шангуань була убита під час палацового перевороту в 710 році нашої ери. Історія її життя надихнула на створення серіалу, який вперше вийшов в ефір у 1998 році.

Back to top button