Головне

Археологи розшифрували напис на камені XVII ст. зі стіни Катедрального собору в Івано-Франківську

Кафедральний собор Св. Воскресіння в Івано-Франківську
Кафедральний собор Св. Воскресіння в Івано-Франківську
Археологи розшифрували напис на камені XVII ст., який у травні знайшли у стіні Катедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ в Івано-Франківську.

Про це повідомила археолог Марія Вуянко на засіданні круглого столу, що відбувся в Івано-Франківську, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

«Ми маємо абсолютно вичерпну інформацію про все: датування, титули та жертводавців церкви», – стверджує М. Вуянко. За її словами, вперше цей камінь знайшли та прочитали ще 117 років тому, після чого, за 7 років, його знову вмурували у стіну храму.

Краєзнавці стверджують, що цей камінь є другим оригінальним документом , який свідчить про початок історії першої української церкви у Станіславові (назва Івано-Фраківська до 1962 року. – Ред.) Її зведення датують 1658 роком. Відтоді краєзнавці радять відзначати першу згадку про місто. Науковці переконані, що тоді це була єдина на Галичині п’ятикупольна церква, яка мала подвійну назву «Уведенія та Воскресіння» та могла вмістити до 500 людей одночасно.

На думку священиків, знайдений камінь – надбання громади, краєзнавців та науковців. Втім, вони вважають, що камінь потрібно вмурувати там, де його знайшли.

Нагадаємо, камінну плиту, вагою майже у 50 кг, знайшли з північної сторони у стіні Катедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ у травні, коли робили ремонт храму. На камені був напис, зроблений староцерковною мовою, яку взялися досліджувати краєзнавці, археологи та науковці.