Здоров'яПсихологія

Анорексія далеко не завжди викликана депресією і стресом

Люди, які страждають від анорексії, часто горді тим, скільки кілограмів вони скинули, показало нове дослідження. Раніше вчені фокусувалися тільки на негативних емоційних аспектах харчових розладів. Але підживлювати анорексію можуть і позитивні емоції, відзначає The Daily Mail .

Саме гордість породжує замкнене коло, що веде до виснаження, каже Едвард Селбі з Університету Рутгерс. Він оцінив емоційний стан 118 жінок 18-58 років, які проходили двотижневе лікування у зв’язку з анорексією. Виявилося, жінки страждали не тільки від негативних емоцій, але вони випробовували і позитивну емоцію – гордість за скинуту вагу. Виходить, гордість підживлювала нездорову поведінку.

Тому жінки відмовлялися від їжі, використовували проносне, викликали блювоту, урізали калорійність раціону, постійно тренувалися і перевіряли вагу. За словами експерта, погіршують ситуацію сайти, які підтримують і пропагують надмірну худорлявість. У підсумку жінки свідомо ставлять цілі по зниженню ваги і горді собою, коли досягають цих цілей. Для них важливо навчитися пов’язувати позитивні емоції з іншими аспектами життя.

Back to top button